Lady Gaga Hakkında Bilinmeyenler


MJ-Born This Way Hakkında Bilinmeyenler:Lady Gaga'nın Born This Way adlı videosu çıktı. Gaga, şarkıda Michael Jacksonı anmaktadır. Ki bunu Michael Jackson'ın ölümsüz şarkısı Billie Jeanden bir kaç bölüm görerek anlayabiliriz. Gaga, videoda çirkin olduğu için dışlanmış insan portresi çizmektedir. Kendini avutmak için de ağlar. Lady Gaga'nın içinde olduğu üçgen Adalet Üçgenidir. Uzaydan çıkar havası vermekte klipte insanların ikiyüzlülüğünü temsil ediyor. Ardından üç gözlü Gaga'yı görüyoruz. Burada Budizmi anlatıyor. Kafasında duran taşlı başlıkların siyah çizgi ile çizildiği Haç (Hristiyanlığı) temsil ediyor. Gaga, klibin ilerlemesinde tahta oturup Mother Monster olarak bize bir şeyler anlatıyor. Gaga, klipte annesini Cyndi Lauper, Tanrıyı ise Alexander McQueen olarak tanımlıyor. Kurukafalarla beraber korkunç görüntü veren iskeletleri görüyoruz. Burada Gaga, İskelet Gaga oluyor. Yanındaki erkek ise Mugler İskelet Adamı oluyor. Burada anlam yok. Zaten MTV'de burada anlam olmamakta hem fikir. Daha önce söylediğimiz gibi klipte Gaga ağlıyor. Ama klibin sonunda adalet yerini buluyor. Klibin sonu Adalet Üçgeni ile kapanıyor. Ardından bir Unicorn geliyor ve Gay Simgesi Bayrağın renklerinden bir gökkuşağı beliriyor.


Korun!
Müzik kayıtları dışında Lady Gaga birçok yardım kuruluşuna katkıda bulunmaktadır. 2010 Haiti depremi'nin ardından ortaya çıkan seferberlik sırasında Gaga, turnesi kapsamındaki 24 Ocak konserinin tüm gelirlerini Haiti'ye aktardı. Bağışlanan miktar $500.000'ın üzerindeydi.[98] Sanatçı ayrıca genç kadınlara HIV/AIDS riskini anlatarak bilinci arttırma çabalarıyla da bilinmektedir. Cyndi Lauper ile beraber Gaga MAC AIDS Fund'ın VIVA Glam kampanyasıyla ortaklaşa $160 milyondan fazla parayı AIDS ve HIV ile savaşmak için bağışladı. VIVA Glam'in ruj ve dudak parlatıcılarından gelen tüm gelirler doğrudan hastalığı kapmış insanlar için ayrılmış fona aktarılmaktadır. Bir demecinde Gaga şunları söyledi: "Kadınların kendilerini koruyacak gücü kendilerinde bulmalarını ve güçlü olmalarını istiyoruz. Çantanızda bu aldığınız rujları saklayın. Erkeğiniz yatakta çıplak olarak sizi beklerken yatak odasına gidin ve rujunuzu sürün ve getirdiğiniz prezervatifi kullanın. İstisnası olmasın."Lady Gaga 2011 de Japonya'da derçekleşen 9.0 büyüklüğündeki depremden sonra Japonya'ya yardım için bir bilezik tasarlıyacağını söylemişti. Bilezik satışa sonulduktan sadece 2 gün sonra elde edilen gelir çeyrek milyon dolara ulaşmıştı.

Ödüller ve başarılar MTV Müzik Ödülleri; Lady Gaga bir gecede 8 (sekiz) dalda ödül kazandı ve bir gecede en çok ödül kazanan ikinci sanatçı olma başarısını gösterdi. En çok ödülü "Bad Romance" adlı fütüristik klibiyle kazanan Lady Gaga, ayrıca en iyi bayan videosu, en iyi pop videosu, en iyi dans videosu ve en iyi koreografi ödülünün yanı sıra ünlü pop ve R&B sanatçısı Beyonce Knowles'un yer aldığı hapishane temalı videosu "Telephone" ile en iyi uyum ödülünü kazandı...
Ödüllerini alırken gözyaşlarına hakim olamadığı gözlenen Lady Gaga, "Bu gece hayranlarımı düş kırıklığına uğratacağım diye o kadar gergindim ki" dedi.
Amerikalı rap yıldızı Eminem ise "Not Afraid" adlı eseriyle sadece 2 ödül alarak bir gecede birden fazla ödül kazanan ikinci sanatçı oldu. Ödül töreninin açılışında çeşitli şarkılar seslendiren Eminem'in, ödül töreninin düzenlendiği Nokia Tiyatrosu'nu kazandığı ödülleri almadan hızla terk ettiği gözlendi.
2009 MTV müzik ödülleri; Yılın en iyi çıkış ismi: Lady Gaga En iyi sanat yönetimi: Lady Gaga- Paparazzi En iyi özel efektler: Lady Gaga- Paparazzi
2010 Grammy Ödülleri; Lady Gaga 5 ödüle aday gösterilmişti. MTV Avrupa Müzik ödülleri İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Geceye "En İyi Kadın Sanatçı", "En İyi Pop Sanatçısı" ve "En İyi Şarkı" ödüllerini kazanan Lady Gaga damgasını vurdu. Geçen sene de "En İyi Çıkış Yapan Sanatçı Ödülü"nü kazanarak dikkatleri üzerine çeken Lady Gaga, törene, turne için bulunduğu Macaristan'nın başkenti Budapeşte'den bağlanarak bir konuşma yaptı.
2011 53. Grammy Ödülleri; Lady Gaga 3 ödüle aday gösterilmiş ve üçünüde almıştı.

Resim

4 yaşından beri piyano çalan Lady GaGa'nın çok tatlı bi fotoğrafı :D

Resim

Bir yerden tanıdık geldi değil mi?Lady GaGa Beyoncé'yle düet yaptığı Telephone şarkısının klibinde 19 yaşındaki kardeşini oynatmıştı.


Resim
Esmer GaGa 8-)

Dövmeleri:

Resim
Resim
Hayranları için "Little Monster" dövmesi. 8-)


Resim

Resim

Resim
Barışı simgleyen dövmesi.

Resim

İmzası:


Resim


Mother monster.

 

İlayda*

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !